می توان گفت تقریبا همه ی زبان آموزان به دنبال بهترین راه ها برای یادگیری لغات زبان انگلیسی هستند. برای بیشتر آن ها دغدغه ی به خاطر سپاری لغات وجود دارد. بنابراین به منظور حمایت دوستان زبان آموز برای حل این مشکل در مورد یادگیری لغات، این مقاله را تهیه کرده ایم و در آن بهترین روش های یادگیری زبان انگیسی را ذکر کرده ایم. لطفا با مادر گروه آموزشی زبانسرا اصفهان همراه شوید.

دوستان همراه، قبل از آنکه به ذکر روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی بپردازیم،باید بگوئیم که یادگیری لغات به بهترین شکل ممکن که برای همیشه بتوانید از آن لغات استفاده کنید و آن ها را فراموش نکنید، مستلزم آن است که در یک محیط مناسب ب مطالعه بپردازید و علاوه بر این در شرایط روحی خوب در حالی که برای مطالعه زبان از انگیزه کافی برخوردار هستید، مطالعه را آغاز کنید. محیطی که در آن قراردارید و انگیزه ی شما برای آموختن لغات، در میزان یادگیری شما بسیار موثر است.

بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی

با بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی آشنا شوید

در این بخش از مقاله به نکات و روش هایی برای مطالعه ی لغات زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد که می تواند به شما در یادگیری لغات و واژگان زبان انگلیسی کمک کند به طوری که این لغات برای همیشه ملکه ی ذهن شما شود و هیچگاه آن ها را فراموش نکنید.

مطالعه ی کوتاه اما متمرکز

مطالعه کوتاه اما متمرکز بهتر از ساعتها مطالعه بدون تمرکز کافی بر مطالب است. سعی کنید چندین جلسه مطالعه در طول روز داشته باشید ، اما هر یک از این جلسات را به 20 تا 30 دقیقه محدود کنید.

به کیفیت یادگیری اهمیت دهید، نه کمیت!

روی کلمات و عباراتی متمرکز شوید که در گفتگوهای روزمره بیشتر مورد استفاده خواهند بود. مهم این است که شما بتوانید در شرایط واقعی از کلمات جدید استفاده کنید. به همین دلیل است که همیشه یادگیری کلمات همراه با موارد کاربرد آن کلمه، ایده خوبی است.

بلافاصله از لغات استفاده کنید

در صورت امکان بلافاصله از کلمات و عبارات جدید استفاده کنید. بهترین راه برای این کار ، یافتن یک همراه و یک دوست برای مطالعه می باشد که بتوانید با یکدیگر تمرین در گفتگو و کاربرد لغات داشته باشید.. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، سعی کنید با خود صحبت کنید و دیالوگ هایی را ایجاد کنید که از واژگان جدید در آن استفاده می شود.

بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی

استفاده از فلش کارت

نوشتن واژگان جدید ، به خاطر آوردن کلمات و اصطلاحات جدید را آسان تر می کند. بهتر است هر دو کلمه یا عبارتی را که یاد می گیرید همراه با ترجمه آن بنویسید. همچنین می توانید از یک برنامه Flashcard برای استفاده در تلفن همراه خود دانلود کنید. به این ترتیب همیشه می توانید واژگان را با خود داشته باشید و می توانید در هر مکانی مانند اتوبوس ، مترو یا قطار نیز مطالعه داشته باشید.

ارتباط دادن لغت ها

سعی کنید کلمه جدیدی را که می آموزید به یک خاطره شخصی و یا تجربه وصل کنید. این امر به اصطلاح جنبه ی احساسی ایجاد می کند که حافظه شخصی شما را به کلماتی که می خواهید یاد بگیرید متصل می کند. این کار به شما کمک می کند تا معنی کلمه را به خاطر بسپارید.

تکنیکی برای یادگیری لغات مشکل تر

در طول جلسات مطالعاتی ، کلماتی که حفظ کردن آنها سخت است، را جمع آوری کنید. آنها را در یک تکه کاغذ جداگانه قرار دهید یا آنها را روی دفترچه یادداشت بنویسید. در پایان جلسه خود ، یک بار دیگر به این ها رجوع کنید تا اطمینان حاصل کنید هنوز آن لغات در خاطرتان مانده است.

لغات را در معرض دید خود قرار دهید

برای تزئین اتاق خود از واژگان جدید استفاده کنید! کلمات و عباراتی را که برای شما کمی مشکل بدوه است را روی قطعه ای کاغذ بنویسید و آنها را به دیوارها و مبلمان اتاق خود بچسبانید. تزئین اتاق خود با واژگان جدید به شما کمک می کند تا به صورت خودکار کلمات جدید را یاد بگیرید زیرا دائما آنها را خواهید دید.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی نمودید از شما سپاسگزاریم.