برای اهداف علمی ، حرفه ای یا مهاجرتی ، سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) یا همان آیلتس، آزمون آیلتس را به طور گسترده در کشورهای مختلف برای دریافت مجوز معتبر زبان انگلیسی برگزار می کند. دوست عزیز، اگر تصمیم گرفته اید با هر کدام از اهداف ذکر شده به کشور کانادا مهاجرت کنید، آیا می دانید که نمره ی آیلتس شما، چه نمره ای باید باشد تا در آن کشور پذیرفته شوید؟ در این مقاله با گروه آموزشی زبانسرا اصفهان همراه شوید تا برای شما بگویئم که نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا چقدر باید باشد.

مهاجرت به کانادا

البته مهارت های لازم زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا بسته به سال های اقامت ، شغل ، وابستگان ، برنامه های آینده و موارد دیگر متغیر است.

کشور کانادا برنامه های مربوط به اقامت دائم و مهاجرت را ارائه کرده است و فرد متقاضی برای اثبات مهارت های ارتباطی خود باید در این برنامه ها شرکت کند. آزمون های زبان تایید شده ، برای مهاجرت به کانادا، (CELPIP) و IELTS-General هستند.

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا چند باید باشد؟

سه برنامه ی مختلف توسط کشور کانادا برای داوطلبان مهاجرت به این کشور و دریافت مدرک آیلتس در نظر گرفته شده است که عبارتند از :

  • برنامه برای نیروهای کار ماهر
  • برنامه برای تجار ماهر
  • برنامه ی کلاس تجربی

نمرات مربوط به نیروی کار ماهر با در نظر گرفتن زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی، مطابق جدول زیر می باشد.

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا

اما با در نظر گرفتن انگلیسی به عنوان زبان دوم، نمرات مطابق جدول زیر می باشد.

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا

نمرات مربوط به آزمون آیلتس برای تجار ماهر مطابق با جدول زیر می باشد.

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا

نمرات مربوط به آزمون آیلتس برای داوطلبان تجربی در کانادا مطابق با جدول زیر می باشد.

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا

نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا برای تحصیل

برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا نیاز است که داوطلبان حداقل در هر چهار بخش مهارت های زبان درآزمون IELTS حداقل نمره ی 5.5 کسب کند و برای شرکت در دوره ی کارشناسی باید حداقل نمره کلی 6.0 و بالاتر باشند. برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در هر گروه به حداقل نمره 6.0 و نمره کلی آیلتس 6.5 و بالاتر نیاز است.

سخن آخر

در این مقاله شما عزیزان را با نمره ی آیلتس برای مهاجرت به کانادا با اهداف کاری و تحصیلی اشنا کردیم، به این ترتیب شما قطعا می دانید که برای کسب نمرات قابل قبول در آزمون آیلتس باید به خوبی مطالعه کنید و منابع معتبری را برای مطالعه انتخاب کنید.

ما در فروشگاه اینترنتی زبانسرا، کلیه ی منابع مورد نیاز جهت مطالعه برای شرکت درآزمون های بین المللی را قرارداده ایم و شما می توانید به راحتی آن ها تهیه کرده و مطالعه کنید.

به علاوه شرکت در کلاس های آنلاین آمادگی آزمون آیلتس می تواند برای تقویت مهارت های چهارگانه ی لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ بسیار موثر و مفید واقع شود.

دوستانی که در قصد مهاجرت دارند ولی از مهارت های کافی زبان انگلیسی و تسلط کافی برخوردار نیستند می توانند در کلاس های آنلاین آموزشی پری ایلتس شرکت کنند.

عزیزان، از اینکه همواره با ما همراه و همگام هستید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. چنانچه در زمینه ی تهیه ی منابع آزمون های زبان انگلیسی نیاز به مشاوره دارید یا جهت ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی برای ازمون آیلتس و یا دوره های پری آیلتس با سوال یا مشکلی مواجه شده اید، می توانید با مشاوران مجرب ما در گروه آموزشی زبانسرای اصفهان تماس حاصل فرمائید و سوالات و مشکلات خود را با آن ها مطرح نموده و از راهنمائی های ارزشمند آن ها بهره مند شوید.