دوستان عزیز، شما با کدامیک از آزمون های زبان بین المللی آشنا هستید؟ آیلتس؟ تافل؟ تولیمو؟ یا … . آیا می دانید که برای مهاجرت به کشوری دیگر برای ادامه تحصیل یا کار باید بسته به کشوری که برای سفر انتخاب می کنید مدرک زبان معتبر بین المللی داشته باشید؟ شما قصد سفر به کدام کشور را دارید؟ برای شرکت در کدام آزمون ثبت نام خواهید کرد؟ آیا با آزمون PTE آشنایی دارید؟ ما در زبانسرای اصفهان به ذکر نکاتی در مورد آزمون PTE پرداخته ایم. لطفا با ما همراه شوید.

بیشتر بدانید :

نکات طلائی برای موفقیت در مصاحبه آیلتس

برای آیلتس از کجا شروع کنیم ؟

آزمون PTE چیست؟

آزمون آکادمیک PTE یک تست زبان انگلیسی مبتنی بر رایانه است که توسط موسسات آموزشی در سراسر جهان برگزار می شود. آن دسته از دانشجویان و علاقه مندان که قصد دارند برای تحصیل یا مهاجرت به یک کشور مهم انگلیسی زبان به سفر کنند ، برای اثبات صلاحیت و توانایی های خود در زمینه ی زبان انگلیسی می توانند در آزمون دانشگاهی PTE شرکت کنند.

آزمون PTE

چرا در آزمون PTE شرکت کنیم؟

آزمون PTE برای افرادی است که زبان انگلیسی، زبان مادری آن ها نیست و قصد دارند در یک کشور انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. آزمون PTE مهارت های خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی داوطلبان مورد سنجش قرار می گیرد. این آزمون به گونه ای طراحی شده است که هر سوال به طور کلی 2 مهارت را در کنار هم آزمایش می کند ، مانند خواندن و صحبت کردن یا گوش دادن و خواندن.

مدرک PTE توسط کدام کشورها پذیرفته می شود؟

مدرک PTE توسط هزاران موسسه آموزشی در سراسر جهان مورد تائید می باشد. علاوه بر این ، آزمون آکادمیک PTE برای دریافت ویزا توسط دولتهای استرالیا و نیوزلند پذیرفته می شود. کسانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور در یک کشور مهم انگلیسی زبان مانند انگلستان ، استرالیا ، ایالات متحده و کانادا هستند ، برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی خود در آزمون PTE شرکت می کنند.

انواع آزمون PTE

این آزمون در دو نوع آکادمیک و عمومی برگزار می شود.

آزمون آکادمیک PTE

امتحان آکادمیک PTE ، برای دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در دانشگاه یا موسسات خارجی اپلای کنند، برگزار می شود. این آزمون شامل چهار بخش ، خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن است. نمرات آزمون آکادمیک PTE برای مدت دو سال معتبر است.

آزمون عمومی PTE

آزمون عمومی PTE سه بار در یک سال در ماه های می ، ژوئن و دسامبر برگزار می شود و در اصل شامل دو تست است، یک تست کتبی و یک تست گفتاری . نمرات آزمون عمومی PTE برای همیشه معتبر است.

آزمون PTE

شرایط سنی برای شرکت در آزمون آکادمیک PTE

برای شرکت در آزمون آکادمیک PTE فرد داوطلب باید حداقل 16 سال سن داشته باشد. داوطلبان زیر 18 سال باید قبل از امتحان ، فرم رضایتنامه والدین را با امضا ارائه دهد. داوطلبان می توانند فرم رضایتنامه را از وب سایت رسمی آزمون آکادمیک PTE دانلود کنند.

منابع آزمون PTE

در این بخش از مقاله سه منبع مهم آزمون PTE را به شما معرفی کرده ایم.

  • The Official Guide to PTE Academic
  • Practice Tests Plus: with CD-ROM
  • Expert PTE Academic Coursebook B1 & B2

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی زبانسرا اصفهان کلیه ی منایع زبان انگلیسی که شامل منابع آمادگی برای آزمون های زبان بین المللی می شود را نیز خریداری نمائید. منابع آزمون PTE نیز در فروشگاه آنلاین زبانسرا موجود می باشد.

دوستان عزیز با مراجعه به وب سایت ما به آدرس isfzabansara.com مراجعه نمائید و پس از انتخاب کتاب مورد نظر خود، آن را با قیمتی باورنکردنی که همراه با تخفیف می باشد خریداری کنید.

از توجه و همراهی تان صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت وجود هر گونه سوال یا مشکل با ما تماس بگیرید و از راهنمائی های مشاوران ما بهره مند گردید.