کشور کانادا در سال 2017 از بیش از 286000 مهاجر برای اقامت دائم استقبال کرد و برنامه های دیگری نیز دارد که این تعداد را به 350000 نفر برساند. در این راستا پارلمان کانادا اعبلام کرده است که قصد دارد بیش از یک میلیون مهاجر با اقامت دائم در سه سال آینده بپذیرد که این عدد تقریبا یک درصد از جمعیت کشور کانادا می باشد. به این ترتیب افراد زیادی ممکن است کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنند. اما مقدمات سفر به کانادا چیست؟ همانطور که می دانید یکی از مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور مربوط به مهارت های زبان انگلیسی می باشد. در این مقاله با گروه آموزشی زبانسرا اصفهان همراه شوید تا شما را با مدارک زبان لازم برای مهاجرت به کانادا آشنا کنیم.

اگر قصد دارید برای اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنید ، باید در آزمون زبان شرکت کنید و مدرک آن را دریافت کنید. آزمون های زبان در سراسر دنیا برگزار می شود اما تنها برخی از آن ها برای مهاجرت به کانادا قابل قبول است. در ادامه به معرفی مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا پرداخته ایم.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

به جز برخی از استثنائات نظیر مهاجرت از طریق همسران و برنامه های مهاجرتی موقت مانند (IEC)  International Experience Canada، بیشتر برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به مدرک زبان نیاز دارد که داوطلبان می توانند برای دریافت آن در آزمون مربوطه شرکت کنند.

آزمون های زبان برای کلیه برنامه های اکسپرس انتری (xpress Entry) از ملزومات است. این برنامه ها شامل برنامه های PNP نیز می باشد. برنامه ی مهاحرت به کبک برای نیروهای کار نیز مهارت های زبان انگلیسی را جز ملزومات قرار داده است.

حتی اگر انگلیسی زبان اول شماست ، شما باید در آزمون زبان شرکت کنید. شما ممکن است از مهارت های زبان انگلیسی به اندازه ی کافی برخوردار باشید و رایتینگ قابل قبول و حتی در حد عالی داشته باشید یا اینکه لهجه ی شما بسیار زیبا و اصولی بوده و مانند یک فرد بومی صحبت کنید، اما با این اوضاف باز هم باید آزمون بدهید و مدرک دریافت کنید.

سیستم نمره دهی در آزمون ها

از آنجا که هر آزمون، دارای سیستم نمره دهی خاص خود می باشد ، کانادا از CLB های خود (Canadian Language Benchmark levels) استفاده می کند تا نتایج آزمون های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و یک سیستم نمره دهی یکپارچه ارائه دهد.

مدارک زبان لازم برای مهاجرت به کانادا

نوع آزمونی که لازم است در آن شرکت کنید و حداقل نمره ای که باید به دست بیاورید، بستگی به برنامه مهاجرت شما دارد. همچنین طبق برنامه ی مهاجرتی خود، در آزمونی که شرکت می کنید نتیجه ی آن باید مربوط به کمتر از دو سال قبل باشد.

داوطبلان مهاجرت از طریق اکسپرس انتری (Express Entry)

کلیه ی داوطلبانی که از این طریق قصد مهاجرت دارند لازم است که در پروفایل خود یک آزمون زبان معتبر داشته باشند. بنابراین اگر تاریخ آزمون شما گذشته باشد، پروفایل شما واجد شرایط مهاجرت نخواهد بود.

مهاجرت به کانادا

مدارک معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا

دوستان عزیزی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند می توانند از طریق شرکت در آزمون های زیر، بسته به هدف مهاجرتی خود، مدرک زبان انگلیسی دریافت کنند. این مدارک عبارتند از :

  • CELPIP-General (CELPIP-G)
  • CELPIP-Academic (CELPIP-A)
  • Academic) IELTS (General &
  • TOEFL (test of English as a foreign language)
  • PTE (Pearson Test of English

این ها مدارکی هستند که برای سفر به کانادا می توانید آن ها را دریافت کنید.

دوستان، ما به منظور موفقیت شما عزیزان داوطلب مهاجرت به کانادا کلیه ی منابع مروبط به آزمون های بین المللی زبان انگلیسی را در فروشگاه اینترنتی زبانسرا اصفهان ارائه کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به وب سایت زبانسرا اصفهان به آدرس isfzabansara.com کلیه ی منابع مورد نیاز خود را پیدا کرده و با قیمت های باورنکردنی خریداری نمائید.

عزیزان در صورتی که نیاز به راهنمایی داشته باشید یا با سوال یا مشکلی برخورده اید، می توانید با مشاوران مجرب ما در گروه آموزشی زبانسرا تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمائید.