اگر با هر هدفی چه تحصیلی و چه کاری قصد دارید به کشور دیگری سفر کنید ممکن است قصد داشته باشید در آزمون MSRT شرکت کنید. آیا در مورد این آزمون اطلاعات کافی در اختیار دارید؟ با ما در گروه آموزشی زبانسرا اصفهان همراه شوید تا شما را با جزئیات بیشتری در مورد این آزمون آشنا کنیم.

بیشتر بدانید:

همه چیز درباره ی آزمون PTE

نکات مفید آمادگی آزمون GRE برای افراد غیرانگلیسی زبان

آزمون MSRT چیست؟

MSRT مخفف Ministry of Science Research and Technology می باشد. این عبارت به معنای وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد. داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید برای دریافت مدرک  MSRT در آزمون آن شرکت کنند.

آزمون MSRT

آیا می دانید تنها 20 درصد از شرکت کنندگان در این آزمون می توانند قبول شوند و مدرک MSRT را دریافت کنند. پس لازم است که قبل از شرکت در آزمون از آمادگی های لازم برخوردار باشید.

نکاتی در مورد آزمون MSRT

این آزمون هر 10 سال یکبار برگزار می شود و شرکت در آن هیچ محدودیتی ندارد. حداقل نمره ی قبولی در این آزمون برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی 70 است، اما داوطلبان می توانند برای کسب نمره ی بهتر در صورت قبولی نیز دوباره در آزمون شرکت کنند. اما توجه داشته باشید که نمرات بالاتر از 75 تا یکسال حق شرکت در آزمون را ندارند.

دانشجویان در مقطع تحصیلی دکترا برای پروپوزال خود به حداقل نمره ی 45 و برای فرصت مطالعاتی به حداقل نمره ی 50 نیاز دارند.

همانطور که گفته شد هیچ محدودیتی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد و افراد با هر مدرک تحصیلی می توانند در آزمون MSRT شرکت کنند.

آشنایی با ساختار آزمون MSRT

این آزمون شامل 100 سوال می باشد که در سه بخش دسته بندی شده است و زمان پاسخگوئی به این سوالات حدود 110 دقیقه می باشد. سه بخش آزمون عبارتند از :

  • مهارت درک مطلب ریدینگ (Reading Comprehension) : این مهارت شامل 40 سوال است و زمان پاسخگوئی آن 55 دقیقه است.
  • گرامر و ساختار (Structure and Written Expression) : این بخش شامل 30 سوال می باشد و زمان پاسخگوئی به آن 20 دقیقه می باشد.
  • مهارت شنیداری (Listening Comprehension) : این بخش از آزمون شامل 30 سوال می باشد و زمان پاسخگوئی به آن بین 30 تا 35 دقیقه می باشد.

نکاتی در مورد روند نمره دهی آزمون MSRT

این آزمون در کل شامل 100 سوال می باشد و نمره ی هر سوال 1 می باشد. برای آزمون MSRT نمره ی منفی وجود ندارد و بهتر است که داوطبلان هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارند. حداقل نمره ی قبولی آزمون MSRT ، 50 می باشد ولی برای برخی از موسسات و دانشگاه ها نمره ی آزمون تا 75 نیز معتبر است.

آزمون MSRT

یک هفته بعد از برگزاری آزمون، نتایج آن اعلام می شود و داوطلبان می توانند کارنامه ی خود را بعد از اعلام نتایج آزمون مشاهده نموده و چاپ کنند.

منابع آزمون MSRT

در این بخش از مقاله برخی از مهم ترین منابع این آزمون را برای شما معرفی کرده ایم.

  • Understanding and Using English Grammar
  • Longman Preparation for the TOEFL
  • Longman Preparation for the TOEFL
  • Vocabulary for high school students
  • Barron’s Essential Words for TOEFL
  • Essential Words For TOEFL
  • TOEFL Preparation KIT

دوستان عزیز، ما در فروشگاه اینترنتی زبانسرا اصفهان کلیه ی منابع آزمون MSRT را برای فروش عرضه کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما به آدرس isfzabansara.com ، کتاب مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید.

جالب است بدانید که منابع موجود در وب سایت زبانسرا شامل تخفیف می باشد و شما می توانید آن ها را با قیمت های باورنکردنی خریداری نمائید.

از توجه و همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم. دوستان در صورت نیاز به راهنمائی با مشاوران مجرب و کارآزموده ی ما در گروه آموزشی زبانسرا اصفهان تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را مطرح نمائید.