داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس، قبل از ثبت نام شدیدا به دنبال این هستند که بدانند تفاوت اساسی بین آیلتس آکادمیک و جنرال چیست؟ به این ترتیب آنها دید بهتری پیدا خواهند کرد تا خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. در این مقاله با ما در گروه آموزشی زبانسرا همراه شوید تا نکاتی را در مورد تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال برای شما عزیزان بازگو کنیم.

با تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال آشنا شوید

این ایده ی خوبی است که در مورد قالب و محتوای هر آزمونی که قصد دارید در آن شرکت کنید، تا نکاتی درباره نحوه منابع و نحوه ی برگزاری آن آزمون به دست آورید. ما در ادامه به ذکر نکاتی در مورد تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال پرداخته ایم. لطفا این نکات را به دقت مطالعه کنید.

آیلتس آکادمیک و جنرال

اهداف برگزاری آزمون ها

یکی از موارد تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال در اهداف برگزاری این دو آزمون می باشد.

هدف از برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک :

داوطلبان زمانی که در حال برنامه ریزی برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها یا کالج های خارج از کشور هستند ، باید در این آزمون شرکت کنند. بنابراین ، توسط این نسخه از آزمون آیلتس، یعنی آیلتس آکادمیک، آمادگی شما برای ادامه تحصیل ، ارزیابی می شود.

هدف از برگزاری آزمون آیلتس جنرال :

اگر قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان از جمله : استرالیا ، کانادا ، نیوزلند یا انگلیس، را دارید یا قصد دارید روابط عمومی خود به زبان انگلیسی را تقویت نمائید، می بایست در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنید.

از دیگر موارد تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال ، در ارتباط با ماژول رایتینگ می باشد.

ماژول رایتینگ در آیلتس آکادمیک :

این بخش از آزمون شامل دو تسک است. تسک اول 150 کلمه دارد که مربوط می شود به تحلیل و آنالیز هر گونه اینفوگرافیک یا تصاویر نمایشی و نمودار در مدت زمان 20 دقیقه و تسک دوم  250 کلمه، که مقاله می باشد در مدت زمان 40 دقیقه.

ماژول رایتینگ در آیلتس جنرال :

این بخش از آزمون آیلتس جنرال نیز شامل دو تسک است، یکی150 کلمه دارد که مربوط به نوشتن نامه است و در مدت زمان 20 دقیقه و یکی 250 کلمه دارد که مربوط به نوشتن مقاله است در مدت زمان 40 دقیقه.

مورد دیگری که مربوط به تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال می شود، در ارتباط با مهارت ریدینگ است.

ماژول ریدینگ در آیلتس آکادمیک : به طور کلی مهارت ریدینگ، آسان ترین بخش در آزمون آیلتس می باشد. پاراگراف ها در آیلتس آکادمیک طولانی تر است و معمولاً از مقالات ژورنالی یا خلاصه کتاب های درسی می باشد. پاراگراف ها مباحث مربوط به علوم ، تاریخ ،و جامعه شناسی می باشد.

آیلتس آکادمیک و جنرال

ماژول ریدینگ در آیلتس جنرال : در این آزمون به طور کلی پاراگراف  ها کوتاه تر و بسیار کلی تر است و معمولاً شامل تبلیغات ، اطلاعیه ها ، توضیحات شغلی ، نامه های استخدامی ، متون کلی از روزنامه ها ، مجلات ، بروشورهای مسافرتی و غیره می باشد.

سخن آخر

این مواردی که گفته شد مربوط است به تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال . به این ترتیب داوطلبان عزیزی که قصد دارند در آزمون آیلتس شرکت کند باید ابتدا هدف خود را از سفر و مهاجرت مشخص کنند و با توجه به آن هدف، تصمیم بگیرند که در کدامیک از آزمون های آیلتس، آکادمیک یا جنرال باید شرکت کنند.

طبق آنچه که گفته شد، اگر هدف از مهاجرت، ادامه تحصیل می باشد، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند و اگر هدف از مهاجرت، برای ادامه تحصیل نیست، بهتر است که در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنند.

دوستان عزیز، از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. لطفا در صورت نیاز به راهنمائی با مشاوران مجرب ما در گروه آموزشی زبانسرا تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با آن ها مطرح نمائید.