برای همه ی افرادی که مایلند در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهند، لازم است که از مهارت های لازم زبان انگلیسی برخوردار باشند. به این منظور آزمون های بین المللی برگزار می شود که توسط آن سطح زبان انگلیسی داوطلبان ارزیابی می شود. از جمله این آزمون ها، آیلتس و تافل می باشد. اما سوالی که برای بسیاری از داوطلبان وجود دارد این است که در کدامیک از این دو آزمون شرکت کنند، آیلتس یا تافل ؟ در این مقاله با گروه آموزشی زبانسرا همراه شوید تا در این مورد نکاتی مهم را بیاموزید.

بیشتر بدانید :

آشنایی با آزمون MSRT

همه چیز درباره ی آزمون PTE

آیلتس یا تافل ؟ در کدام آزمون شرکت کنیم؟

با وجودی که در هر دو آزمون ، سطح زبان انگلیسی داوطلبان به طور دقیق مورد سنجش و آزمایش قرار می گیرد و تقریبا تمام موسسات و دانشگاه های معتبر سراسر جهان هر دو مدرک را می پذیرند، اما این دو آزمون از لحاظ رویکرد ، ساختار و معیارهای تدریس آنها با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین لازم است که با دقت بررسی کنید که کدام یک از این دو آزمون را انتخاب کنید.

بنابراین ابتدا سعی می کنیم ابتدا به طور مختصر در مورد هر کدام از این دو آزمون توضیحاتی را بیان کنیم.

آیلتس یا تافل

آزمون آیلتس (IELTS)

IELTS یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که برای اهداف آموزشی ، مهاجرت و کسب و کار برگزار می شود و توسط بیش از 10،000 موسسه در 140 کشور جهان پذیرفته می شود. دارندگان مدرک آیلتس به املای کلمات هم به انگلیسی و هم به آمریکایی مسلط خواهند بود.

آزمون تافل (TOEFL)

در آزمون TOEFL بیشتر، توانایی داوطلب در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در دانشگاه و در کلاس درس ارزیابی می شود. این مدرک توسط بیش از 8،500 موسسه در 130 کشور از جمله انگلیس ، ایالات متحده و استرالیا و همچنین 100 دانشگاه برتر جهان پذیرفته می شود. TOEFL توسط سازمان مستقر در ایالات متحده مدیریت می شود.

تفاوت های کلی آیلتس و تافل

به منظور درک بهتر از این مسئله که داوطلبان می خواهند بدانند که بهتر است در کدام آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنند، در این بخش از مقاله ما به ذکر تفاوت های کلی این دو آزمون پرداخته ایم.

تفاوتهای کلی

گذشته از سبک های مختلف زبان انگلیسی که هر آزمون مبتنی بر آن سبک است ، سوالات آزمون TOEFL تقریباً انتخاب چند گزینه ای است ، در حالی که IELTS شما را ملزم به پاسخگویی به طیف وسیعی از سؤالات مختلف از طریق پاسخ کوتاه ، پر کردن جای خالی و … می کند. زمان آزمون آیلتس به طور قابل توجهی کوتاه تر از زمان آزمون تافل است و تقریباً 2 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد در حالی که تافل حدود چهار ساعت طول می کشد.

آیلتس یا تافل

به طور کلی تنها یک نوع آزمون TOEFL وجود دارد که از طریق رایانه انجام می شود ، در حالی که آزمون آیلتس دو نوع می باشد که هر دو به صورت کتبی برگزار می شود.

سیستم نمره دهی در آزمون های آیلتس و تافل

در این بخش از مقاله برای شما خواهیم گفت که در آزمون های آیلتس و تافل چگونه و به چه مواردی امتیاز تعلق می گیرد.

در آزمون تافل، بخش اسپیکینگ و رایتینگ، با توجه به دامنه ی واژگان، سبک نوشتن و دستور زبان ، طبقه بندی می شود و به داوطلبان نمره داده می شود.

 در آزمون آیلتس بر اساس چگونگی استفاده شما از منطق ، گرامر و تسلط و دانشی که دارید نمرات در نظر گرفته می شوند.

به طور کلی نمره آزمون آیلتس از 1 تا 9 رتبه بندی می شود و نمره ی کلی داوطلب برابر است با میانگین نمراتی که از هر چهار مهارت به طور جداگانه کسب نموده است.

آزمون تافل یک آزمون واحد است که نمره ی آن از 120 در نظر گرفته می شود.

حال که با برخی از مهمترین مشخصات آزمون های بین المللی آیلتس و تافل و همچنین اهداف آموزشی هر دو آزمون آشنا شدید، می توانید با توجه به هدف مهاجرت خود، تشخیص دهید که آیلتس یا تافل ، کدامیک برای شما مناسب تر است.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم.