راه ها و روش های بسیاری وجود دارد که می توان از طریق آن ها زبان انگلیسی را آموخت. بسته به شرایط زبان آموزان، عده ای ترجیح می دهند خودشان مطالعه کنند، عده ای دیگر مایلند که در کلاس های حضوری شرکت کنند و … . اما در شرایطی خاص که به هر دلیل امکان شرکت در کلاس های حضوری برای افراد وجود ندارد بهترین راه ممکن برای یادگیری زبان چیست؟ در این مقاله با گروه آموزشی زبانسرا اصفهان همراه شوید تا شما را با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه آشنا کنیم.

حتما بخوانید :

برای آیلتس از کجا شروع کنیم ؟

دوره آموزشی آنلاین آیلتس مقدماتی در اصفهان

آشنایی با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

همانطور که می دانید همیشه برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی شرایط شرکت در کلاس های حضوری وجود ندارد. به طور مثال ممکن است به دلایلی شرایط شرکت در این کلاس ها برای آن ها وجود نداشته باشد، بنابراین آن ها هموار به دنبال بهترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل می باشند.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

در وهله ی اول باید بگوئیم که دوستان عزیز، بهترین راه برای شما عزیزان که تمایلی به شرکت در کلاس های حضوری ندارید، یا به دلایلی شرایط ثبت نام در کلاس های حضوری برای شما وجئد ندارد، شرکت در کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می باشد.

به این ترتیب که پس از ثبت نام، در ساعات برگزاری کلاس های مجازی آموزش های لازم به شما عزیزان داده می شود. اما دوستان گرامی علاوه بر شرکت در کلاس های آنلاین لازم است که روش مطالعه در خانه را نیز بیاموزید. پس همچنان با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : معرفی کتاب : کتاب تقویت رایتینگ برای نمرات 6 تا 7.5 آیلتس

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

در این بخش از مقاله روش های یادگیری زبان انگلیسی در خانه را برای شما عزیزان گفته ایم. لطفا آن ها را به دقت مطالعه کنید.

داشتن علاقه و انگیزه

دوستان بدانید که برای موفقیت در زبان انگلیسی لازم است که از انگیزه ی لازم برای این کار برخوردار باشید. یعنی قبل از شروع برای خودتان هدفی مشخص کنید و سپس با توجه به آن هدف مطالعه زبان انگلیسی را آغاز کنید.

تقویت ریدینگ و لیسنینگ

کلید دیگر یادگیری زبان انگلیسی این است که شما ابتدا باید بر دانش دریافتی، یا به عبارتی اطلاعات ورودی انگلیسی تمرکز داشته باشید. پس لازم است تا ریدینگ و لیسنینگ یا همان قدرت شنیداری و قدرت خواندن خود را تقویت کنید.

تقویت لیسنینگ : برای اینکه بتوانید قدرت شنیداری خود را تقویت کنید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید :

  • به موسیقی های زبان انگلیسی که باعث تقویت مغز شما می شود گوش دهید و بر آن ها تمرکز کنید. به این ترتیب قدرت تمرکز شما بالا می رود.
  • علاوه بر این انجام بازی هایی که به تقویت قدرت شنیداری شما کمک می کند نیز بسیار موثر است.
  • راه دیگر برای تقویت لیسنینگ این است که به اخبار انگلیسی گوش دهید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

تقویت ریدینگ : به روش های زیر میتوانید ریدینگ خود را تقویت کنید :

  • برای اینکه در خواندن متون انگلیسی از توانائی کافی بهره مند شوید لازم است که متون انگلیسی مطالعه کنید. برای شروع می توانید از رمان های کوتاه و کتاب های ساده که به زبان انگلیسی در بازار وجود دارد شروع کنید.
  • سعی کنید متون مطالعاتی خود را دوباره برای خود تفسیر و بازنویسی کنید. بازنویسی یا خلاصه نویسی متون بسیار مسئله ی پر اهمیتی است و بر میزان درک مطلب شما تاثیر به سزائی دارد.

زمانی که با استفاده از این روش ها گوش و چشم خود را تقویت کردید، حال باید به تقویت زبان خود بپردازید، یعنی باید بتوانید خوب صحبت کنید. راه های تقویت اسپیکینگ را می دانید؟

چگونه در خانه اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟

  • متون انگلیسی را با صدای بلند بخوانید
  • خلاصه ی متون را برای خود بازگو کنید
  • هر آنچه را که در اطراف خود می بینید را به زبان انگلیسی بازگردانی کنید و بگوئید

بیشتر بدانید : تکنیک سایه (Shadowing) جهت تقویت Speaking

حال شما می توانید مهارت رایتینگ خود را نیز تقویت کنید. برای این منظور نیز باید متون و مقالات انگلیسی را مطالعه کنید و بر گرامر نیز متمرکز شوید و پس از نوشتن متن، اشتباهات گرامری خود را با استفاده از منابع معتبر، اصلاح نمائید.

این مواردی که گفته شد، مهم ترین راه ها و روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه بود. در کنار این موارد نیز می توانید از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید.

از توجه و همراهی شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.