آیا می دانید برای موفقیت در آزمون تافل iBT باید از مهارت لازم در برای نت برداری برخوردار باشید؟ دوستان عزیز این نکته ی مهم را بدانید که اگر نتوانید به درستی نت برداری کنید، نمره ی خوبی از آزمون تافل کسب نخواهید کرد. پس با ما در گروه آموزشی زبانسرا اصفهان مراه شوید تا شما را با روش نت برداری در آزمون تافل iBT آشنا کنیم.

به طور کلی شما در بخش های لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ آزمون تافل نیاز به نت برداری دارید. پس این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید با استفاد از نکاتی که به شما آموزش می دهیم مهارت نت برداری را بیاموزید و آن را با تمرین و تکرار تقویت کنید.

یک نکته ی بسیار مهم در مورد نت برداری در آزمون تافل iBT

تصور غلطی ک در مورد نت برداری در آزمون تافل iBT وجود دارد این است که بسیاری از داوطلبان بر این باورند که هر چه بیشتر نت برداری کنند، بهتر است و داوطلبی که کلمات بیشتری را نت برداری کرده موفق تر است؛ در صورتی که این کاملا اشتباه است. دلیل ندارد که با تعداد کلمات بیشتر شما فکر کنید که نتایج بهتری حاصل می شود. توجه داشته باشید که نت برداری باید بهینه باشد.

نت برداری در آزمون تافل iBT

نت برداری در آزمون تافل iBT بخش لیسنینگ

تحقیقات و آمار به دست آمده نشان داده است که به طور متوسط هر دانشجو در هر ثانیه حدود یک سوم کلم در ثانیه می توانند نت برداری کنند، در حالی که اساتید با سرعتی حدود 3 کلمه در ثانیه صحبت می کنند. پس این نشان می دهد اگر داوطلب بخواهد همه چیز را به طور کامل بنویسد، ممکن است بخش زیادی از مطالب را از دست بدهد.

این مسئله باعث شده است که بسیاری از داوطلبان نت برداری در آزمون تافل iBT در بخش لیسنینگ را اندکی مشکل بپندارند و این باعث می شود که دچار استرس بشوند.

بنابریان لازم است که شرکت کنندگان در آزمون تافل از مهارت ای لازم و کافی جهت نت برداری برخوردار باشند. ما در ادامه به برخی از مهم ترین نکات برای موفقیت در نت برداری در آزمون تافل iBT اشاره کرده ایم.

نت برداری در آزمون تافل iBT چگونه است؟

در این بخش از مقاله برای شما عزیز نحوه ی صحیح نت برداری در آزمون تافل iBT را آموزش داده ایم. لطفا با دقت مطالعه و سپس آن ها را تمرین کنید.

  • سعی نکنید که همه چیز را بنویسید

طبق آنچه که از آمار به دست آمده برای شما گفته شده، اگر بخواهید همه چیز را بنویسید، قطعا زمان کافی برایاین کار وجود ندارد و بخش زیادی از مطالب را از دست خواهید داد. بدتر از آن، این که از نت هایی که برداشته اید نیز نمی توانید به درستی استفاده کنید.

شما باید به گونه ای نت برداری کنید که بتوانید از ان برای پرکردن جزئیات در سوالات مربوط ب بخش لیسنینگ کمک بگیرید. مثلا عدد مربوط به سن فرد مورد نظر را بنویسید، اما لازم نیست نام او را بنویسید چون قطعا نام او در خاطر شما خواهد ماند و در سوالات نیز گفته خواهد شد.

نت برداری در آزمون تافل iBT

  • نشان اختصاری برای کلمات

سعی کنید از کلمات برای خود و در ذهنتان نشان اختصاری داشته باشید تا مجبور نباشید کلمه را به طور کامل بنویسید. به این ترتیب نیازی نیست که برای نوشتن کل کلمات وقت زیادی بگذارید و از ادامه ی صحبت های استاد در جلسه ی آزمون غافل شوید.

  • توجه به اصل مطالب

توصیه می شود که به نمونه سوالات آزمون تافل iBT حتما سری بزنید. با مشاهده سوالات آزمون متوجه خواهید شد که سوالات لیسنینگ دو دسته هستند، برخی از سوالات مربوط به جزئیاتی هستند که چندان مهم نیستند، برخی از سوالات مربوط می شود به جزئیاتی که مربوط به اصل مطلب است و برای موفقیت در آزمون  لازم است که شما بتوانید بیشتر به سوالات دست دوم پاسخ صحیح بدهید. پس سعی کنید بیشتر از اصل ماجرا نت برداری کنید.

و نکته ی آخر این که سعی کنید به زبان خودتان نت برداری کنید. عزیزان هیچ دلیلی ندارد که شما حتما به زبان امگلیسی نت برداری کنید. مثلا ممکن است نوشتن یک کلمه به انگلیسی سخت و زمانبر باشد، در این مواقع می توانید در صورتی که معنی آن را می دانی در نت های خود فارسی آن کلمه را یادداشت کنید.

دوستان عزیز، با در نظر گرفتن نکات ذکر شده و با تمرین و تکرار آن ها می توانید با درستی نت برداری در آزمون تافل iBT را انجام دهید و نمره ی رضایت بخشی کسب نمائید.

موفق و پیروز باشید.