دوستان عزیزی که داوطلب شرکت در آزمون آیلتس هستید و در حال کسب اطلاعات لازم در مورد منابع آزمون و تهیه آن ها ، صدور کارنامه و … می باشید، باید بگوئیم که شما مقاله ی بسیار خوبی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. آیا تا کنون در مورد ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld )  چیزی شنیده اید؟ در این مقاله با ما در گروه آموزشی زبانسرا همراه شوید تا مطالب ارزشمندی را در این زمینه بیاموزید.

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld ) به چه معناست؟

دوستان عزیز در این بخش از مقاله شما را با اصطلاحی که مربوط به نتایج آزمون آیلتس می باشد اشنا خواهیم کرد که دانستن آن می تواند برای شما مفید باشد. این اصطلاح عبارتست از withheld یا ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس.

قبل از هر چیز باید بگوئیم که، آیا می دانید زمانی که صفحات مربوط به درخواست قبت نام آزمون آیلتس را پر می کنید و آن را امضا می کنید با تمام شرایطی که در آن نوشته اید موافقت کرده اید؟

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld )

طبق چند بند از این قرارداد، انجمن مدیریت آزمون آیلتس این حق را دارد که کارنامه ی آزمون شما را پس از سیزد روزی که به شما قول داده است، ندهد و آن را نزد خود نگه دارد. زمانی که این اتفاق می افتد، اصطلاحا می گویند، نتایج آزمون آیلتس ویتهلد یا withheld شده است.

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld ) می تواند هم به صورت فردی اتفاق بیفتد و هم به صورت گروهی برای یک مرکز آزمون خاص. در ادامه این موارد را توضیح داده ایم.

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس به صورت فردی

در صورتی که در فاصله ی زمانی کوتاهی که در آزمون آیلتس شرکت می کنید، نمره ی شما به یکباره افزایش پیدا کند، مثلا دو الی سه نمره به نمره ی آیلتس قبلی شما اضافه شود، در این صورت سازمان مدیریت آزمون آیلتس نتیجه ی آزمون شما را ویتهلد می کند و آن را مجددا بررسی می کند و ممکن است از شما بخواهد دوباره در آزمون برای هر چهار مهارت یا یکی از آن ها شرکت کنید.

یا اینکه از شما می خواهد که با دستخط خودتان توضیحات لازم را برای آن ها ارائه دهید و بگوئید چطور این اتفاق افتاد است و شما توانستید در این آزمون نمره ی بهتری کسب کنید. در صورتی که توضیحات شما برای آن ها قانع کننده باشد، احتمالا نمره ی شما راآزاد می کند، در غیر این صورت امکان دارد هیچ نمره ای برای داوطلب صادر نشود.

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld ) جمعی

در موارد زیر ممکن است نتایج آزمون آیلتس به صورت جمعی ویتهلد شود.

  • اگر مشخص شود که تقلبی صورت گرفته است و یا سوالات در یک مرکز آزمون لو رفته است.
  • اگر تعداد افرادی که در اسکیل های ریدینگ و لیسنینگ، 2 نمره یا بیشتر از اسکیل های تولیدی آن فاصله دارند، بیشتر از حد معقول باشد.
  • در صورتی که هرگونه گزارش تخلف از سوی نهادهای نظارتی و سازمان های بازرسی به سازمان مدیریت آیلتس گزارش شود.
  • به منظور نظارت سالانه و دوره ای، به صورت رندوم از سوی سازمان مدیریت آزمون آیلتس، به منظور ارتقا سطح کیفی، ویتهلد نتایج اتفاق می افتد.

ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld )

دوستان عزیز، این را هم بدانید که قطعا در صورتی که چنین مواردی اتفاق بیفتد، نتایج ویتهلد نخواهد شد. معمولا سالی یک یا دوبار این اتفاق می افتد که دلیل آن مورد آخر می باشد.

حال سوالی که ممکن است در ذهن شما بوجود بیاید این است که در صورت ویتهلد شدن نتایج آزمون آیلتس ( withheld ) چکار باید بکنیم؟ در ادامه به این سوال نیز پاسخ داده ایم.

اگر نتایج آزمون آیلتس ویتهلد ( withheld ) شد چکار کنیم؟

در صورتی که نتیجه ی آزمون شما به هر دلیل ویتهلد شد، دو راه وجود دارد :

  • یا می توانید صبر کنید تا نمره ها آزاد شود. که معمولا یعد از چند هفته این اتفاق می افتد و نمره ها آزاد می شود و شما می توانید کارنامه ی خود را تحویل بگیرید.
  • یا می توانید مجددا آزمون دهید، در این صورت اگر نمره ی بالاتری کسب کردید، دیگر نتیجه ی آزمون شما ویتهلد نخواهد شد.

از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم.