همانطور که می دانید یکی از بخش های آزمون آیلتس مربوط می شود به مهارت اسپسکینگ که به صورت یک مصاحبه ی 15 دقیقه ای انجام خواهد شد و توانائی شما در این مهارت ارزیابی و سنجش خواهد شد. آیا می دانید برای اینکه بتوانید در مصاحبه به خوبی صحبت کنید و زمان دریافت کارنامه آیلتس متوجه دریافت نمره ی رضایت بخشی شوید چه نکاتی را باید رعایت کنید؟ در این مقاله با گروه آموزشی زبانسرا همراه شوید تا شما را با نکات طلایی در مصاحبه آزمون آیلتس آشنا کنیم.

بیشتر بدانید : تکنیک سایه (Shadowing) جهت تقویت Speaking

نکات طلایی در مصاحبه آزمون آیلتس که باید آن ها را رعایت کنید

به طور کلی برای اینکه شما بتوانید در زمینه ی اسپیکینگ موفق عمل کنید و نظر اگزمینر آیلتس را به خود جلب کنید، باید روان صحبت کنید و تلفظ لغات و آهنگ جملات را به درستی رعایت کنید. در این صورت می توانی نمره ی 7 به بالا بگیرید. در ادامه به بیان توضیحات بیشتری در این مورد پرداخته ایم. لطفا آن ها را به دقت مطالعه کنید.

مصاحبه آیلتس

پادکست آموزشی گوش کنید

بهتر است قبل از شرکت در مصاحبه ی آزمون آیلتس، پادکست های آموزشی گوش کنید، این باعث می شود تا برخی از نکات که قبلا مطالعه کرده اید دوباره برای شما یادآوری و مرور شود. همچنین حالت یک جمع بندی دارد و کلیه مطالبی را که مطالعه کرده اید یکجا در ذهن مرور خواهید کرد.

از پاسخ های آماده و حفظی استفاده نکنید

این نکته خیلی مهم است که شما از پاسخ های آماده برای پاسخگوئی به سوالات اگزمینر استفاده نکنید، چرا که اینگونه پاسخ ها برای آن ها شناخته شده است و ممکن است حتی به شما نمره ی منفی هم بدهند.

البته مطالعه ی پاسخ های آماده که جنبه ی آموزشی دارد بسیار به شما کمک می کند، اما دوستان سعی کنید قالب آن ها بیاموزید و آن ها را در غالب خودتان استفاده کنید.

به پاسخ های کوتاه بسنده نکنید

از نکات بسیار مهم در آزمون آیلتس این است که برای پاسخ دادم به سوالات، از پاسخ های کوتاه استفاده نکنید. آزمون مصاحبه ی آیلتس دارای سه بخش است که بخش اول مربوط به سوالات عمومی می شود. در این بخش سعی کنید تا جایی که می توانید پاسخ سوالات را بسط دهید و کوتاه پاسخ ندهید، چرا که در این صورت اگزمینر دریافتش از نحوه ی پاسخ های شما این است که شما از دانش کافی برخوردار نیستید. بنابراین تا جایی که ممکن است پاسخ های خود را شاخ و برگ دهید.

مصاحبه آیلتس

مطالب اشتباه را سریعا اصلاح کنید

یکی از نکات مهم برای موفقیت در مصاحبه آیلتس این است که اگر جائی در خلال صحبت های خو متوجه اشتباهتان شدید، سریعا آن را اصلاح کنید. اگر متوجه اشتباهتان نشوید و آن را اصلاح نکنید، دراین صورت نمره ی شما کسر خواهد شد.

تلفظ صحیح لغات

یکی دیگر از مهم ترین موارد در مصاحبه آیلتس این است که شما لغات را به درستی تلفظ کنید. اینکه لهجه ی شما در صحبت کردن بیریتیش باشد یا امریکن، برای اگزمینر هیچ فرقی ندارد. مهم این است که لغات درست تلفظ شوند، چرا که Pronunciation صحیح بر نمره ی شما نیز خواهد افزود.

در صورتی که این موارد را به دقت مطالعه و آن ها را تمرین و تکرار کنید، می توانید در مصاحبه آیلتس نمره ی قابل قبول کسب کنید و با مشکل خاصی مواجه نشوید.

دوستان همیشه همراه زبانسرا، در صورتی که در مورد آزمون آیلتس، منابع آن، ثبت نام و شرکت در کلاس های آنلاین آمادگی آزمون آیلتس و … نیاز به مشاوره دارید، می توانی با ما تماس بگیرید و از راهنمائی های مشاوران مجرب و بهترین اساتید زبان  در این زمینه استفاده کنید.

همکاران ما با کمال میل راهنمائی های لازم را برای شما ارائه خواهند کرد و کلیه ی سوالات شما عزیزان را پاسخگو خواهند بود.

لطفا با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.