دوستان عزیز، شما تا کنون در مورد آزمون ماک چیزی شنیده اید؟ بسیاری از متخصصان حوزه ی آزمون های بین المللی زبان انگلیسی به داوطلبان شرکت در آزمون های زبان، توصیه می کنند که در آزمون ماک شرکت کنند. آیا می دانید ضرورت شرکت در آزمون ماک چیست؟ آیا از اهمیت آزمون ماک آیلتس خبر دارید؟ اگر مایلید تا با مطالبی در این زمینه آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با زبانسرا همراه شوید و این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

حتما بخوانید:

همه چیز در مورد کارنامه آزمون آیلتس

دوره ی آموزشی آنلاین آیلتس در زبانسرا اصفهان

آزمون ماک چیست؟

همانطور که می دانید ماک در لغت به معنای “تقلیدی” است و آزمون ماک عبارتست از آزمونی که مشابه آزمونی دیگر برگزار می شود. آزمون ماک آیلتس نیز یک آزمون آزمایشی شبیه سازی شده ی آیلتس است.

آزمون ماک

مشخصات آزمون ماک آیلتس

ازمون ماک آیلتس ، مانند آزمون آیلتس شامل سه بخش ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ است. این آزمون به صورت حضوری برگزار می شود و تنها برخی از آموزشگاه ها هستند که مجوز برگزاری آزمون ماک را دارند. برای شرکت در آزمون ماک باید ابتدا ثبت نام نمائید.

مانند آزمون آیلتس که دو نوع آکادمیک و جنرال می باشد، آزمون ماک نیز دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می شود و شما باید هنگام ثبت نام، نوع آن را مشخص کنید.

مدت زمان آزمون ماک حدود سه ساعت می باشد.

اهمیت شرکت در آزمون ماک

به داوطلبان شرکت در آزمون بین المللی آیلتس توصیه می شود که در آزمون ماک شرکت کنند. آیا می دانید چرا؟ در این بخش از مقاله به بیان پاسخ این سوال پرداخته ایم.

مدیریت زمان در آزمون آیلتس

اگر توصیه می شود که قبل از اینکه در آزمون اصلی آیلتس شرکت کنید، در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید، علت این است که شما می توانید با شرکت در یک آزمون شبیه سازی شده، شرایط حضور در آزمون آیلتس را تجربه کنید.

و همانطور که می دانید در هر آزمون، مدیریت زمان بسیار با اهمیت است. شما باید بتوانید زمان خود را به درستی مدیریت کنید تا بتوانید با موفقیت در زمان مشخص شده به سوالات پاسخ دهید و با کمبود تایم برای پاسخگوئی به سوالات مواجه نشوید.

آشنایی با ساختار سوالات آزمون آیلتس

آزمون ماک آیلتس توسط متخصصان این حوزه، به گونه ای استاندارد طراحی شده است که بسیار شبیه به آزمون آیلتس می باشد.

طراحی سوالات آزمون آیلتس کار هر کسی نیست و تنها افراد مجرب و کارآزموده در این زمینه قادر به طراحی این سوالات هستند، چرا که سوالات آزمون ماک آیلتس باید بسیار شبیه به سوالات آزمون آیلتس باشد.

آزمون ماک

به این دلیل چنانچه شما در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید، کاملا با ساختار سوالات آیلتس آشنا خواهید شد.

بررسی میزان پیشرفت و شناخت نقاط ضعف و قوت

جالب است بدانید که بررسی آزمون ماک شما توسط طراحان متخصص صورت می گیرد و توسط آن ها نیز نتایج آزمون صادر می شود.

به این ترتیب هر بار که در آزمون ماک شرکت می کنید، نه تنها می توانید متوجه شوید که نسبت به قبل چقدر پیشرفت کرده اید، بلکه می توایند نقاط ضعف و قوت خود را در چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشخیص دهید و میزان تمرینات خود را در همان زمینه افزایش دهید.

کلام آخر

آزمون ماک یک آزمون آزمایشی است که برای آزمون های بین المللی زبان انگلیی توسط برخی از آموزشگاه ها برگزار می شود. این آزمون بسیار شبیه به آزمون آیلتس می باشد و شما می توانید با شرکت در این آزمون مهارت های زبان انگلیسی خود را مهک بزنید و با آمادگی هر چه بیشتر در آزمون آیلتس شرکت کنید.

با شرکت در آزمون ماک آیلتس ، شما در آزمون اصلی به هیچ عنوان غافلگیر نخواهید شد و با تجربیاتی که در آزمون ماک به دست آورده اید می توانید با آرامش بیشتری در جلسه ی آزون حضور پیدا کنید و نمره ی بسیار بهتری از آزمون آیلتس کسب نمائید.

دوستان عزیز، جهت شرکت در کلاس های آنلاین آمادگی آزمون آیلتس با ما با شماره تلفن 09120614437 تماس حاصل فرمائید تا از خدمات مشاوره ای ما نیز بهره مند گردید.